Генпрокуратура відкрила справу проти заступника командувача Чорноморського флоту РФ за підбурювання українських військових до держзради

Українські прокурори розслідують, як чиновники збройних сил РФ організували окупацію Криму

Офіс генпрокурора розпочав кримінальне провадження стосовно заступника командувача Чорноморського флоту РФ за фактом підбурювання до вчинення державної зради. Про це повідомляють на сайті Офісу генпрокурора.

Об этом сообщает THE Лядов

За даними слідства, чиновник у березні 2014 року "навмисне, із метою заподіяння шкоди обороноздатності і державній безпеці України, а також зміни меж території нашої держави" схиляв військових ЗСУ до вчинення державної зради.

Повідомляють, що він погрожував фізичним насильством і зброєю з боку військових РФ, змушуючи кілька десятків українських військовослужбовців перейти на бік ворога в період збройного конфлікту.

Максимальна санкція за особливо тяжкий злочин проти основ національної безпеки України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

У повідомленні наголошують, що прокурори встановили додаткові факти скоєння злочинів чиновниками збройних сил РФ, які, зокрема, призвели до окупації території Автономної Республіки Крим і міста Севастополь та інших тяжких наслідків.

Видання "Бабель" із посиланням на власні джерела пише, що йдеться про російського політика Валерія Куликова. Він 2013 року став заступником командувача Чорноморського флоту Росії, а 2017 року його звільнили з посади й у званні віцеадмірала він покинув військову службу.

Після цього він пішов у політику. У 2017–2020 роках був членом Ради Федерації Росії. А 2020 року став "депутатом" місцевого "парламенту" окупованого Севастополя.

Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

Україна обвинувачує Росію в ЄСПЛ у тому, що вона встановила військовий контроль над Кримом до формальної анексії, вбивала українських військових, жорстоко поводилася з кримськими татарами, викрадала і катувала журналістів, тим самим порушивши Конвенцію про права людини.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/genprokuratura-vidkrila-spravu-proti-zastupnika-komandujuchogo-chornomorskogo-flotu-rf-za-pidburjuvannja-ukrajinskih-vijskovih-do-derzhzradi-1535418.html”

 

СМАРТ-БЛОГИ