В Росії трьох кримських татар засудили до 13-18 років колонії за сфабрикованими справамиРосійський суд у Ростові-на-Дону засудив трьох кримських татар до 13-18 років колонії суворого режиму за звинуваченнями в тероризмі на релігійній основі.

Об этом сообщает Слон


Про це повідомили перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова у Twitter, сайт МЗС.


"Щойно т.зв. російський суд засудив громадян України – Айдера Джаппарова, Енвера Омерова та Різу Омерова на драконівські терміни за сфабрикованими обвинуваченнями. Ці вироки є черговим доказом придушення російськими окупантами інакомислення в Криму" — написала Джапарова.


Енвера Омерова засудили до 18 років, Айдера Джаппарова – до 17 років та Різу Омерова – до 13 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму.Айдер Джаппаров. ФОТО З TWITTER ЕМІНЕ ДЖАПАРОВОЇ


Повідомляється, що досудове слідство та судовий процес відбувались із численними процедурними порушеннями, а докази захисту про непричетність обвинувачуваних до інкримінованих діянь цілковито ігнорувались.


Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку із ганебним рішенням суду Росії.


ФОТО З TWITTER ЕМІНЕ ДЖАПАРОВОЇ


МЗС вимагає від РФ скасувати рішення суду і негайно звільнити Енвера і Різу Омерових, Айдера Джаппарова, а також усіх незаконно утримуваних громадян України.


ФОТО З TWITTER ЕМІНЕ ДЖАПАРОВОЇ


Міністерство також закликало міжнародну спільноту засудити застосування РФ політичних переслідувань проти громадян України та посилити політико-дипломатичний тиск з метою звільнення незаконно затриманих нею українців та кримських татар.


Нагадаємо: окупанти понад 8 годин утримували на Керченському мосту близько 120 кримських татар, щоб не випустити їх з Криму на суд в російському Ростові-на-Дону.


Айдера Джаппарова, Енвера та Різу Омерових затримали в анексованому Криму 10 червня 2019 року. У порушення норм міжнародного права чоловіків перемістили на територію Росії до м. Ростов-на-Дону.


Проти них сфабрикували звинувачення в "організації та участі в діяльності терористичної організації та насильницькому захопленні й утриманні влади".


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/v-ros-trokh-krimskikh-tatar-zasudili-do-13-18-rok-v-kolon-za-sfabrikovanimi-spravami”

 

СМАРТ-БЛОГИ