​В американських ЗМІ відреагували на обіцянки української влади «покарати причетних до втручання у вибори в США»

Українська влада зробить усе, щоб покарати відповідальних за втручання в американські вибори. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті глави держави. На цю заяву офісу Президента України Володимира Зеленського звернули увагу у «Голосі Америки».

Об этом сообщает Компромат СНГ

«Голос Америки» провів наступний аналіз ситуації:

Як мовиться в документі, «Офіс Президента України Володимира Зеленського зробить усе, що в його силах, для того, щоб відповідальні за втручання у вибори в Сполучених Штатах Америки були притягнуті до відповідальності, незалежно від партійної приналежності».

«Конкретні кроки будуть оприлюднені найближчим часом», — обіцяють в ОП.

Притягти до відповідальності винних у втручанні в американські вибори пообіцяв також особисто очільник Офісу Президента Андрій Єрмак. Про це він написав у своєму Twitter англійською мовою.

«Заради ясності — ця адміністрація зробить усе, що в її силах, аби притягти відповідальних за втручання у вибори в США, незалежно від їхньої партійної приналежності», — написав Єрмак.

При цьому глава ОП не назвав жодного прізвища, зазначає ГА.

Американські санкції не погіршать відносин України і США, оскільки йдеться про дії окремих осіб, а не держави. Про це сказав на брифінгу в Києві 14 січня глава МЗС України Дмитро Кулеба, підкреслює ГА.

Далі ГА цитує главу МЗС України: «Щодо якогось напруження у двосторонніх відносинах, то ні, ми його не відчуваємо, тому що жодних – я хочу наголосити на цьому – жодних підстав вважати, що Україна як держава втручалася у внутрішні справи Сполучених Штатів, нема», — сказав Кулеба. Як він додав, «Цього не було, цього немає і цього ніколи не буде».

Очільник зовнішньополітичного відомства підкреслив також, що українських громадян, проти яких запроваджено санкції, підозрюють у діях в інтересах російської федерації, а не України, уточнює думку глави МЗС України ГА.

11 січня Міністерство фінансів США оголосило санкції проти пов’язаної з росією мережі дезінформації за її спроби вплинути на вибори у США.

Санкції накладено на сімох українських громадян (на додачу до Андрія Деркача, який опинився у санкційному списку раніше з формулюванням «російський агент»).

Серед згаданих сімох українців — народний депутат від пропрезидентської партії «Слуга народу» Олександр Дубінський.

Як зазначає посольство США в Україні, «Колишні українські держслужбовці Костянтин Кулик, Олександр Онищенко, Андрій Теліженко і нинішній народний депутат України Олександр Дубінський публічно виступали разом з Деркачем або приєднувалися до нього для скоординованого поширення і просування облудних або необґрунтованих закидів стосовно кандидата на політичну посаду в США. Вони робили неодноразові публічні заяви, просуваючи зловмисні тези про участь чиновників уряду США у корупційних справах в Україні. Ці дії та тези підтримують цілі Деркача вплинути на президентські вибори у США 2020 року.

Сам Дубінський свою причетність до втручання в американські вибори заперечує, відзначає ГА.

«Я ніколи не втручався у вибори в інших державах, у тому числі й американські вибори, і ніколи не мав відношення до оприлюднення або інших подібних дій щодо так званих плівок Порошенко-Байден», — написав «слуга народу», реагуючи на запроваджені проти нього санкції.

У депутатській фракції «Слуга народу» поки що не обговорювали ситуацію з внесенням депутата Дубінського до санкційних списків США.

Мовчить щодо американських санкцій проти Дубінського і президент України Володимир Зеленський, підкреслює «Голос Америки».

Фото Reuters


Джерело статті: “https://k-z.com.ua/ukrayna/55734-v-amerikanskih-zmi-vidreaguvali-na-obicyanki-ukrayinskoyi-vladi-pokarati-prichetnih-do-vtruchannya-u-vibori-v-ssha”

 

СМАРТ-БЛОГИ