Громада на Кіровоградщині проголосувала за перехід до ПЦУ - попри перешкоджання МП (ВІДЕО)

У селі Приютівка Олександрійського району Кіровоградської області громада проголосувала за перехід до ПЦУ. Збори відбулися, попри агресію прихильників УПЦ МП.

Як повідомляє Суспільне, жителі Приютівської громади зібралися біля будинку культури, щоб провести збори про перехід до ПЦУ. До приміщення будинку культури людей не пускали віряни й священники УПЦ МП.

“Ми всі за ПЦУ. Вони (представники УПЦ МП – ред.) нам перешкоджають”, — сказала жителька села Березівка, яке входить до складу Приютівської громади, Алла Артемчук.

Алла Артемчук розповіла, що представники Олександрійської єпархії УПЦ МП привезли автобусами майже 150 людей, щоб перешкодити провести збори. Віряни УПЦ співали молитви перед будинком культури.

Алла Артемчук каже, їздить в Олександрію в найближчу церкву ПЦУ: “Я — українка. Я мушу з села Березівка їхати до отця Сергія, тому що він українською править”.

Ініціативна група зборів запросили представника ПЦУ диякона Олега Дона. Він звернувся до поліції через перешкоду проведення зборів: “Представники УПЦ, які не є представниками цієї громади, їхали з усієї області, і чинять беззаконня, свавілля, не дають можливості представникам громади проголосувати. Усіляко зривають проведення зборів”.

Збори про перехід до ПЦУ влаштували в автобусі під охороною поліції. Олег Дон оголосив: “Ми провели загальні збори релігійної організації парафії на честь священномученика Гергія Побідоносця УПЦ Олександрійської єпархії, селища Приютівка, за те, щоб перейти у підпорядкування ПЦУ Кропивницької єпархії. Був затверджений новий статут. Важко говорити в таких умовах, але з Божою допомогою і благословенням і підтримці господа Бога збори відбулися. Вітаю вас, віряни! Слава Україні!”.

Подальші дії громади – це оформлення документів парафії священномученика Юрія Переможця Кропивницької єпархії ПЦУ, сказав Олег Дон.

Після проведення зборів в автобус намагались увірватись представники УПЦ МП, відбулися сутички. Віряни УПЦ МП забрали телефон у журналістки Суспільного Антоніни Крейтор, вибивали камеру і штовхали оператора Суспільного Анатолія Басистого, щоб не знімали відео.

За перешкоджання законній професійній діяльності журналістів (стаття 171Кримінального кодексу України – ред.), у разі доведення вини, порушнику загрожує до 8500 гривень штрафу або до п’яти років обмеження волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

«Аргумент»

Резонанс

Аналитика

Теги