Аналітики стверджують, що справа зовсім не в "конфлікті з розкладом", як пояснили відсутність Мелоні в Римі, а в "бажанні уникнути антагонізму Трампа" на тлі її попередньої "сильної публічної підтримки Зеленського протягом усієї війни".
Колишній посол Італії в НАТО Стефано Стефаніні охарактеризував ситуацію як спробу "виграти час перед тим, як обрати", на чию сторону стати – Трампа чи Зеленського та Європи.
Видання також підкреслило, що Мелоні "знаходиться в особливо незручному становищі", враховуючи її зусилля налагодити контакт з Трампом і її "глибоку дружбу" з американським мільярдером Ілоном Маском, якого Financial Times назвала "головним фінансистом" адміністрації Трампа.
Видання звертає увагу, що після негативних заяв Трампа про Зеленського Мелоні, як єдиний європейський лідер, що був присутній на інавгурації Трампа, "мовчала", в той час як лідери Франції, Великобританії та Німеччини виступили на захист Зеленського.
Старший науковий співробітник Atlantic Council і колишній радник італійського уряду з питань безпекової політики Беніаміно Ірді вважає, що Мелоні "страхується", оскільки ще не вирішила, яким шляхом піти. На його думку, прем'єр Італії вважає "більш цінними" свої стосунки з Трампом і Маском, ніж з союзниками в Європі.