четвер07 листопада 2024
g-novosti.in.ua

Закон, що передбачає штрафи за зберігання дров, чекає підпису Зеленського.

Верховна Рада України ухвалила закон, який передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від п'яти до семи років за зберігання дров без відповідних документів. Це рішення було ухвалене ще 10 жовтня, але ЗМІ звернули на нього увагу лише зараз. "Суспільне" пояснило 3 листопада, що означають ці нововведення.
Закон, который вводит штрафы за хранение дров, ожидает подписания Зеленским.

“Внесено нову статтю в Кримінальний кодекс та Адміністративний кодекс – незаконне зберігання деревини. Тепер може бути або адміністративна, або кримінальна відповідальність просто за зберігання, перевезення чи збут. Наприклад, двоє людей, подружжя, зберігають дрова на суму понад 30 тис. грн, не маючи документів, де вони ці дрова купили. Кримінальна відповідальність передбачена від п’яти до семи років”, – розповів адвокат Олексій Кінебас.

За його словами, навіть якщо дров менше ніж на 30 тис. грн, відсутність документів – це адміністративна відповідальність, там також передбачені штрафи. Він зазначив, що навіть якщо людина зберігає один стовбур або пень – потрібно мати документи, де взяли цю деревину. “До 100% жителів, які проживають у сільській місцевості, будуть особами, яких слід було б притягнути”, – сказав адвокат.

Якщо шкода через незаконну вирубку або пошкодження дерев і чагарників кваліфікується як суттєва, пояснює адвокат, за це загрожує штраф від 34 тис. грн і до п’яти років позбавлення волі. Все залежить від вартості пошкодженої деревини та обставин. Якщо знищення дерев і чагарників кваліфікується як таке, що спричинило тяжкі наслідки в умовах воєнного стану, покарання прописане суворіше – від семи до 10 років ув’язнення, сказав Кінебас.

“Цей закон не має жодних перехідних положень, це означає, що цей закон підписує президент, він вступає в силу, а потім до людини, яка зберігає дрова на 30 тис. грн, приходять працівники поліції і відкривається кримінальне провадження. Особа говорить, що я придбав ці дрова влітку або восени, або взагалі в минулому році, – це ніяким чином не звільняє його від відповідальності, тому що він зберігає дрова зараз”, – заявив адвокат.

Багато юристів заявляють, що збільшення відповідальності за вирубку дерев і незаконне зберігання дров може мати вкрай негативні наслідки для жителів сіл, для яких дрова залишаються основним видом пального взимку, пише “РБК-Україна”. Практично всіх жителів сільської місцевості можуть притягнути до кримінальної або адміністративної відповідальності, навіть тих, хто заготовляв дрова на власних ділянках, але не має документів.

В картці законопроекту №9665 зазначено, що закон був переданий на підпис президенту Володимиру Зеленському, але він його ще не підписав.