Документ визначає, в яких випадках Росія вважає можливим застосування ядерної зброї щодо "потенційного противника" – під ним розуміються "окремі держави та військові коаліції (блоки, союзи), які розглядають РФ як потенційного противника та мають ядерну та (або) інші види зброї масового ураження або значний бойовий потенціал сил загального призначення".
При цьому агресія з боку будь-якої неядерної держави, але з участю або за підтримки ядерної країни, буде вважатися їх спільним нападом на РФ, зазначено в документі.
Згідно з доктриною, ядерна відповідь допускається при отриманні достовірної інформації про старт балістичних ракет, що атакують РФ або її союзників, включаючи літаки стратегічної або тактичної авіації, крилаті ракети, безпілотники, гіперзвукові та інші літальні апарати і перетин ними державного кордону. Також вона можлива як при "загрозі" РФ звичайною зброєю, або при нападі на Білорусь як учасника союзної держави, йдеться в документі.
У тексті при цьому зазначено, що Москва розглядає як "засіб стримування, застосування якого є крайнім і вимушеним заходом" і "вживає всі необхідні зусилля для зменшення ядерної загрози".
Указ вводить доктрину в силу з 19 листопада.