Як повідомляють поінформовані джерела видання, у команді Трампа досі немає чіткої стратегії щодо завершення війни в Україні. Вони зрозуміли, що в Україні не спрацює підхід, який використовувався для угоди між Ізраїлем та групою ХАМАС. Переговори тривали довгі місяці без суттєвих результатів, і хоча домовленості були досягнуті, ані Ізраїль, ані ХАМАС не задоволені угодою і були змушені йти на компроміс, пише видання.
Водночас публічно визнати, що обіцянки швидкого завершення війни в Україні насправді ніколи не мали під собою основи, у команді Трампа не можуть. За інформацією "РБК-Україна", на це є дві основні причини. Перша – у команді Трампа почали усвідомлювати, наскільки складно їм буде вести переговори як з Києвом, так і, особливо, з Москвою.
Друга причина – команда Трампа, і перш за все він особисто, дуже переживають за свій імідж "крутих хлопців", пише видання. Що стосується війни в Україні, він не зможе просто натиснути на сторони, йому також доведеться сідати за стіл переговорів і домовлятися, що не сприяє бажаному іміджу. Тому адміністрація обраного президента США "очевидно бере паузу та утримується від швидких рішень і різких кроків", йдеться в публікації. На думку авторів, з цим також пов'язана невизначеність щодо зустрічей з нелегітимним президентом країни-агресора РФ Володимиром Путіним та президентом України Володимиром Зеленським.
Видання зазначає, що наразі вимальовуються лише два важливих параметри, з якими команда Трампа в певній перспективі може вийти на переговори. Перший – питання про членство України в НАТО в найближчій перспективі буде знято з порядку денного, але не назавжди. "Тему НАТО знімуть зі столу, але не викинуть у смітник, а просто покладуть у ящик", – описав ситуацію один із джерел "РБК-Україна".
Другий пункт – замороження бойових дій уздовж тієї лінії, яка фактично буде зафіксована на момент припинення вогню. Таку умову в Києві вважають відверто поганою, оскільки вона не вирішить проблему з російською агресією та відновленням територіальної цілісності України. Також зазначається, що РФ явно не проявляє готовність закінчити війну, а навпаки, намагається продовжувати наступ.