середа11 грудня 2024
g-novosti.in.ua

Адміністративна рада БРСЄ схвалила надання кредиту в 200 млн євро для підтримки внутрішньо переміщених осіб в Україні.

Адміністративна рада Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ; Council of Europe Development Bank) затвердила проект підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні, який передбачає виділення 200 млн євро кредитних коштів, повідомляється на сайті Міністерства фінансів України.
Админсовет БРСЕ одобрил выделение 200 млн евро в качестве займа для поддержки внутренне перемещенных лиц в Украине.

Адміністративна рада Банку розвитку Ради Європи (БРСЄ; Council of Europe Development Bank) схвалила проект підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні, який передбачає виділення EUR200 млн кредитних коштів, повідомляється на сайті Міністерства фінансів України.

Як уточнюється в повідомленні, ці кошти будуть спрямовані на фінансування бюджетних витрат для виплат внутрішньо переміщеним особам для забезпечення соціальної адаптації та інтеграції ВПО в нових громадах. Виплати включають в себе забезпечення тимчасовим житлом, фізичною реабілітацією, безкоштовним харчуванням дітей ВПО в дошкільних, школах та професійно-технічних навчальних закладах, а також допомогу в працевлаштуванні в нових регіонах.

“Разом з БРСЄ ми успішно започаткували вже два соціально важливі проекти з відновлення права громадян на житло та охорону здоров’я, і отримали перші виплати в їх межах. Забезпечення вразливих верств населення є одним із ключових пріоритетів держави в умовах війни. Реалізація нової ініціативи з підтримки внутрішньо переміщених осіб в Україні допоможе забезпечити понад 2 млн українців необхідною допомогою”, - наводяться в повідомленні слова заступника міністра фінансів Ольги Зикової.

Крім цього проекту, в п’ятницю адміністративна рада банку також схвалила проект надання EUR60 млн Тартуському університету в Естонії, що дозволить модернізувати приміщення для майже 15 тис. студентів та 4,3 тис. співробітників. Фінансування буде спрямоване на будівництво нового навчального та дослідницького корпусу і реконструкцію двох існуючих об’єктів, включаючи поліпшення функціональності та енергоефективності.

Згідно з інформацією на сайті банку, на засіданні схвалено додатковий кредит для Франції в розмірі EUR150 млн Métropole Aix-Marseille-Provence (AMP) для підтримки програми Nouveau Métro de Marseille (Нове метро Марселя, NEOMMA) з модернізації системи метро Марселя, кредит для Італії на EUR75 млн для Istituto per il Credito Sportivo e Culturale (ICSC) для фінансування місцевих інвестицій у спортивні та громадські об’єкти, що сприятиме сталому та інклюзивному зростанню.

Також адміністративна рада БРСЄ вирішила надати кредит на EUR40 млн для Rīgas Siltums AS, головного постачальника централізованого теплопостачання Риги, щоб підвищити надійність і стійкість опалення в місті.

Ще EUR140 млн вирішено надати Румунії для фінансування реновації та будівництва 14 культурних та історичних об’єктів, враховуючи заходи зі зменшення сейсмічних ризиків, а також EUR20 вирішено надати Словенському пенсійному фонду нерухомості, що допоможе профінансувати 220 економічно ефективних одиниць житла з підтримкою для приблизно 300 літніх мешканців, таким чином підтримуючи гідні та стабільні умови життя для старіючого населення Словенії.

У Мінфіні зазначили, що надання кредиту для України є вже третьою операцією БРСЄ в Україні з моменту офіційного приєднання країни до Банку в червні 2023 року. Таким чином, загальний обсяг схваленого для України фінансування становить EUR400 млн.

У секторі охорони здоров’я реалізується проект "Укріплення системи охорони здоров’я та збереження життя" (Heal Ukraine). Україна вже отримала перші транші від Банку в розмірі близько EUR16 млн. Залучені кошти спрямовуються на покриття виплат за програмою медичних гарантій та відновлення доступу громадян до первинної медико-санітарної допомоги, що дозволить поліпшити якість та доступ до медичних послуг.

У секторі житлового будівництва та відновлення впроваджується проект «HOME. Компенсація за знищене майно загальним обсягом 100 млн євро, з яких EUR70 млн вже отримано. Станом на початок листопада 2024 року в рамках проекту профінансовано 1741 житловий сертифікат загальним обсягом 2,9 млрд грн, що дозволило громадянам вже придбати понад 1400 об’єктів нерухомості. До кінця листопада цього року Україна отримає другий транш у розмірі EUR30 млн.