"У 2020 році я викрив пропозицію хабаря в розмірі $6 млн готівкою. Через кілька років Вищий антикорупційний суд завершив розгляд справи та ухвалив рішення, відповідно до якого обвинувачені отримали свої вироки, а я здобув право на винагороду в розмірі 13,3 млн грн, яку держава нарешті виплатила! Отже, закон про винагороду викривачів корупції працює, і тепер я не "торпеда", а успішний бізнесмен", – написав він.
Шевченко, якого в ЗМІ називали "агентом" Національного антикорупційного бюро, закликав українців викривати корупціонерів, адже механізм винагороди викривачів працює.
"Хочу побажати віри, волі та мужності майбутнім викривачам – співпрацюйте з детективами НАБУ і, сподіваюся, хтось із вас поб'є мій рекорд і зможе заробити на корупціонерах більше, ніж я. Максимальна можлива сума винагороди викривача становить $500 тис., а отже, за пару топових корупціонерів можна стати доларовим мільйонером!" – додав він.
За словами підприємця, все винагороду він витратив на виробництво та постачання військовим РЕБ-систем і дронів, а також на фінансування наукових розробок і дослідно-конструкторських робіт у сфері оборонного комплексу.
Центр протидії корупції розповідає, що це вже друга виплата викривачу корупції в Україні. Вперше її виплатили 4 жовтня 2024 року військовослужбовцю, який у 2020–2021 роках обіймав посаду директора департаменту внутрішнього аудиту Міноборони і в 2021 році повідомив НАБУ, що йому запропонували 24 млн грн хабаря за дії в інтересах певної компанії. Про це повідомляло НАПК.
"Такі винагороди для сміливих людей, які не бояться викривати масштабну корупцію, в цілому – хороша світова практика. Наприклад, у липні Комісія з цінних паперів і бірж США виплатила викривачу одне з найбільших винагород за всю історію – $37 млн. У нас цей механізм за законом існує з 2019 року, однак почав працювати лише зараз. Адже складні справи вимагають досить тривалого розгляду в суді", – підкреслили в ЦПК.