середа11 грудня 2024
g-novosti.in.ua

Байден дозволив передачу Україні протипіхотних мін, повідомляють ЗМІ.

Президент США Джо Байден затвердив постачання Україні протипіхотних мін для протидії російській агресії. Про це 19 листопада повідомляє The Washington Post, посилаючись на неназваних американських посадовців.
СМИ сообщают, что Байден одобрил передачу Украине противопехотных мин.

Видання зазначає, що це рішення є частиною комплексу термінових заходів, які Білий дім вживає для підтримки України в її "слабких військових діях". Протипіхотні міни планують передати з умовою, що вони будуть використані на визнаній території України і повинні допомогти українській армії стримати російських окупантів на сході країни.

Один із співрозмовників журналістів зазначив, що українські влади зобов'язалися не встановлювати такі міни в густонаселених районах, а самі боєприпаси нібито будуть такими, що самознищуються або дезактивуються по закінченню певного часу, що знижує небезпеку для мирних жителів.

The Washington Post пише, що раніше США поставили Україні інший тип протипіхотних мін – Claymore, вони встановлюються над поверхнею, приводяться в дію оператором, що вважається менш небезпечним для мирних жителів, і дозволені міжнародними договорами.

Рішення Байдена викликало критику з боку частини військових і політиків США. Однак Пентагон вважає, що надання мін є "одним з найкорисніших кроків", які може зробити адміністрація Байдена, кажуть співрозмовники журналістів.

Росія, яка веде повномасштабну війну проти України, давно використовує на полі бою протипіхотні міни, сказав один із них.

Американське видання підкреслює, що ні Росія, ні США не входять до числа 164 учасників Оттавської конвенції, також відомої як Договір про заборону мін, яка забороняє встановлення і передачу протипіхотних мін.

Війна в Україні може стати причиною виходу ряду країн з Оттавської конвенції, зазначає The Washington Post. Зокрема, йдеться про Литву, Латвію та Естонію, які зацікавлені в зміцненні своєї оборони з боку РФ, в тому числі протипіхотними мінами.

У правозахисній організації Human Rights Watch вже заявили, що надання протипіхотних мін є "шокуючою" подією, оскільки вони представляють небезпеку для мирного населення.

Інформація про надання Україні протипіхотних мін з'явилася на фоні повідомлень про рішення Байдена зняти частину обмежень для використання Україною на території РФ західної зброї.