"Франція з самого початку була одним з найпалкіших прихильників вільної України, здатної протистояти та подолати триваючу агресію з боку Росії. Глобальна підтримка України, яку Франція та США допомогли реалізувати разом, є одним з найяскравіших прикладів розподілу тягаря, які я коли-небудь бачив", – сказав Блінкен.
Серед прикладів американський дипломат назвав навчання Францією понад 15 тисяч українських військових, підписання угоди про безпеку між Україною та Францією, а також нарощування французькими компаніями виробництв у оборонно-промисловій сфері.
"Я думаю, що в найближчі місяці лідерство Франції буде мати вирішальне значення для забезпечення того, щоб Україна мала те, що їй потрібно, щоб бути в максимально сильній позиції для захисту своєї демократичної незалежності, будь то на полі бою чи за столом переговорів", – вважає Блінкен.
Він назвав Україну "можливо, найкращим прикладом припущення, що безпека в Європі переплетена з безпекою у всьому світі".
"Якщо ви подивитеся на те, що зараз відбувається в Україні, що дозволяє російській агресії продовжуватися? Підтримка з боку Північної Кореї артилерією, боєприпасами та військами; і все, що робить Китай для підтримки російської оборонної промислової бази – верстати, мікроелектроніка, все це течією з Китаю, з Гонконгу, що дозволяє Росії продовжувати виробляти зброю, боєприпаси та інші речі, необхідні для її триваючої агресії", – пояснив Блінкен.
Його зустріч з главою МЗС Франції відбулася на фоні завершення роботи адміністрації президента США Джо Байдена. На 20 січня призначена інавгурація новообраного президента Дональда Трампа, який вже оголосив свого наступника Блінкена на посаді глави зовнішньополітичного відомства Сполучених Штатів – сенатора від штату Флорида Марко Рубіо.