середа11 грудня 2024
g-novosti.in.ua

Блокування рахунків через неявку за повісткою: як отримати доступ до власних коштів.

Якщо військовозобов'язаний двічі проігнорував виклик до ТЦК, до Реєстру буде внесено інформацію про те, що він перебуває в розшуку. Які подальші дії відбуватимуться та які фінансові санкції передбачені за ігнорування військових обов'язків, з'ясував Фокус.
Блокировка счета из-за неявки по повестке: способы вернуть доступ к вашим средствам.

Блокування рахунків як метод впливу: з чого все починається

В Україні значно зросла увага до фінансових операцій осіб, які ухиляються від призову.

Блокування рахунків — це один із методів, за допомогою яких держава намагається впливати на ухилістів. Однак не завжди цей процес є чітким і прозорим, що викликає питання серед громадян.

За ігнорування обов'язку (за неявку в ТЦК за повісткою) щодо військовозобов'язаного складається протокол про адміністративне правопорушення, і надалі йому накладається штраф. І хоча точних статистичних даних щодо блокувань рахунків військовозобов'язаних банки поки не надають, вже відкрито ряд адміністративних проваджень за ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку).

блокировка счетов, блокируют счета, банки блокируют счета уклонистам, банки блокируют счета, как разблокировать счет пошаговая инструкция, заблокировали карту, банк заблокировал карту

Блокування рахунків — не відразу: як штрафують за порушення військового обліку

Згідно з законом, порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку тягне за собою накладення наступних санкцій:

  • штраф від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн);
  • повторне протягом року вчинення порушення, за яке особа вже була піддана адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100-8500 грн);
  • вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000-25500 грн).

"Штрафи будуть накладатися протягом трьох місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення. Ці штрафи можуть накладатися і заочно, без складання протоколу. Будь-яка заборгованість, яка була у особи, визначена рішенням суду і не виконана в установленому порядку, буде стягнута. Тому краще відразу сплатити штраф", — попереджає Анна Даниель, адвокат, керуюча Адвокатським бюро "Анни Даниель".

Державна виконавча служба має автоматизовану систему виконавчих проваджень (АСІП). Тому після відкриття виконавчого провадження та внесення відомостей про особу в реєстр боржників, ця система автоматично знаходить його рахунки в банках, і тоді на них накладається арешт.

Державна виконавча служба має автоматизовану систему виконавчих проваджень. Тому після відкриття виконавчого провадження та внесення відомостей про особу в реєстр боржників.

Сьогодні, на період до припинення або скасування військового стану в Україні, боржники, на кошти яких накладено арешт, можуть здійснювати витратні операції з поточного рахунку на суму, яка протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня, — це 13 400 грн. Тобто така сума буде доступна для використання боржникам, які не сплачують накладені штрафи.

блокировка счетов, блокируют счета, банки блокируют счета уклонистам, банки блокируют счета, как разблокировать счет пошаговая инструкция, заблокировали карту, банк заблокировал карту

Якщо не сплатити штраф: як діє виконавча служба

Якщо проігнорувати штраф від ТЦК і СП, інформацію про порушника передадуть до виконавчої служби, а дані про нього внесуть до Єдиного реєстру боржників. Постанова направляється для примусового виконання в орган державної виконавчої служби за місцем проживання, роботи або за місцезнаходженням майна боржника.

Виконавча служба спочатку перевіряє наявність майна та банківських рахунків. Рахунки арештовуються автоматично, тим часом на майно обмежень не накладають. Однак збільшення штрафів може стати підставою для обмеження користування майном, і відповідно до закону, за умови накопичення великої суми боргів, виконавці мають повне право арештовувати і майно. Потім таке майно може бути реалізоване на аукціоні СЕТАМ.

блокировка счетов, блокируют счета, банки блокируют счета уклонистам, банки блокируют счета, как разблокировать счет пошаговая инструкция, заблокировали карту, банк заблокировал карту

Блокування рахунків: як дізнатися про це

Дізнатися, що ваш рахунок заблоковано, можна кількома способами:

  • SMS або e-mail повідомлення від банку. Зазвичай банк надсилає повідомлення про тимчасове обмеження доступу до рахунку або про відмову в операціях — таке повідомлення може прийти і в додатку банку;
  • невдача при спробі здійснити операцію. Коли ви намагаєтеся перевести кошти або зняти готівку з банкомата, система може вивести повідомлення про відмову через блокування;
  • офіційне попередження від органів влади. У деяких випадках, коли рішення про блокування рахунку приймається на підставі правових норм, особа отримує офіційне повідомлення про це від правоохоронців або через суд.

Наявність заборгованості за виконавчим провадженням є підставою для блокування банківських рахунків.

"Наявність заборгованості за виконавчим провадженням є підставою для блокування банківських рахунків. Громадяни дізнаються про наявність заборгованості саме внаслідок блокування рахунку і, якщо не згодні з сумою заборгованості, можуть її оскаржити в судовому порядку. У цьому випадку важливим є дотримання термінів оскарження. Арешт може бути накладений на рахунок будь-якого типу — картковий, депозитний, поточний тощо. Що стосується списання коштів з арештованого рахунку, то це залежить лише від дій виконавця — він формує в банк додаткову вимогу про списання тієї суми, яка зазначена в виконавчому провадженні", — говорить Анна Даниель.

Штраф от ТЦК и СП — юрист рассказал о следующих действиях

Як розблокувати свої рахунки: покрокова інструкція

Юристи радять: якщо ви виявили, що ваш рахунок заблокований, слід діяти швидко, щоб розібратися в причині і зняти блокування.

  1. Спочатку потрібно перевірити статус рахунку. Для цього зверніться в банк, за допомогою онлайн-банкінгу або звернення до відділення. Якщо вам прийшло повідомлення від банку, уважно ознайомтеся з деталями.
  2. Якщо ви не отримали інформацію про блокування через банк, зверніться до органів влади. Якщо блокування рахунку сталося через ухилення від мобілізації, це, ймовірно, відображається в державних реєстрах. У