Ризики безпеки залишаються ключовим фактором впливу на курс. Національний банк обмежуватиме девальвацію, вважають експерти
Дилер департаменту глобальних ринків ОТП БАНК Антон Курінний зазначив: у 2025 році очікуємо, як сезонні фактори впливу на курс, так і надмірний попит під військові закупівлі, енергетику та все, що потрібно для існування країни в воєнний час, що буде тиснути на національну валюту.
"Ситуація з курсом залишається незмінною, поки в країні триває війна, тому ми очікуємо контрольовану девальвацію до 10% на рік. Тому закладений у бюджет курс може бути виправданий і досягне рівнів, які озвучує Мінфін. Поведінка національної валюти залежатиме від гнучкого управління курсом з боку регулятора і, звісно, від підтримки міжнародних партнерів та збільшення/зменшення золотовалютних резервів. Але ми вважаємо, що регулятор буде стримувати будь-які панічні настрої на ринках і управляти ситуацією", — говорить Антон Курінний.
Між тим, за базовим сценарієм ICU темпи девальвації гривні в наступному році не перевищать 10%.
На думку директора департаменту казначейських операцій Unex Bank Анни Золотько, ризики безпеки залишаються ключовим фактором впливу на курс. "Національний банк буде обмежувати девальвацію гривні. На фоні прискореної інфляції це є важливим фактором відновлення цінової стабільності. Тому, на мій погляд, впродовж січня гривня залишатиметься відносно стабільною", — зазначила експерт.
Нагадаємо, за тиждень 23-27 грудня Нацбанк продав 1,625 млрд доларів. Регулятор збільшив продаж валюти на 14,7%. А всього з початку 2024 року обсяг валюти, яку продав НБУ, досяг 34,57 млрд доларів.