За словами юриста АО "Віннер Партнерс" Константина Скляра, реєстрація домашніх тварин розпочнеться після завершення авторизації ветеринарних установ.
"Якщо вашої тварини не буде в реєстрі, це може вплинути на можливість отримання ветеринарних послуг, оскільки реєстр створює систему контролю та документального підтвердження стану здоров'я тварин", — додав юрист.
Якщо вашої тварини не буде в реєстрі, це може вплинути на можливість отримання ветеринарних послуг, оскільки реєстр створює систему контролю та документального підтвердження стану здоров'я тварин
Дійсно, як обіцяє Держпродспоживслужба, в перспективі реєстр буде інтегровано в міжнародні бази даних.
"Ідентифікація тварин, яка впроваджується на державному рівні, є одним із головних методів, які застосовують у світі", — продовжує Лисневська.
На першому етапі роботи всеукраїнської бази даних про тварин ветеринарні клініки та лікарі можуть авторизуватися, подавши заявку в Держпродспоживслужбу. Для цього керівник закладу ветеринарної медицини повинен заповнити заяву в кабінеті реєстра. Цей процес не повинен бути складним, запевняють творці реєстру, і триватиме менше 30 хвилин.
Керівник закладу ветеринарної медицини повинен заповнити заяву в кабінеті реєстра
Держпродспоживслужбі надано 10 робочих днів для того, щоб перевірити заявку та погодити її або відхилити, надіславши повідомлення про результат розгляду на електронну пошту заявника.
Після успішної авторизації, яка відбувається тільки через державний інтерфейс, ветеринарний заклад готовий розпочати реєстрацію домашніх тварин. Це і повинно стати офіційним стартом другого етапу запуску — кампанії з реєстрації тварин. Про цей старт державні органи оголосять додатково.
Завдяки державному реєстру Мінагрополітики та Держпродспоживслужба будуть збирати та аналізувати дані про чисельність домашніх тварин, стан їх здоров'я та вакцинації.
"Держава вперше за історію незалежності отримає реальні дані про кількість домашніх тварин і зможе контролювати їх вакцинальний статус. Така інформація вкрай актуальна для ефективного зниження ризику поширення небезпечних інфекцій, таких як сказ", — пояснила Наталія Лисневська.
Зазначимо, що поки що немає інформації про відповідальність власників за недостовірні дані, представлені в реєстр, або за непредставлення даних про тварину в реєстр. Як і немає інформації, чи не стане введення реєстру тварин та внесення в його базу кроком до подальшого оподаткування їх власників.