"Їм потрібно підняти шум. Путін підвищив ставки: на мій погляд, йдеться про ва-банк. Йому потрібно, щоб на вулиці вийшли проросійські сили. Схема стандартна – створення нестерпних умов для життя, протести, перші жертви…" – припускає експерт.
Він вважає, що існуюча геополітична ситуація може призвести до виходу проросійської "Придністровської Молдавської Республіки" з-під кремлівського контролю. Відповідно, Москва буде намагатися зберегти вплив на регіон і добиватися приходу до влади в Молдові проросійських сил, і "цей план може стати успішним".
"Суспільство в країні дуже розділене, перемогою [президента Молдови] Майї Санду вона зобов'язана виключно діаспорі. Тепер справа за виборами в парламент. Це парламентсько-президентська республіка, президент має менше повноважень, ніж прем'єр", – зазначив аналітик.
Поки, на його думку, президент і прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан "успішно співпрацюють" і солідарні в важливих питаннях, зокрема з реінтеграції Придністров'я. Натомість криза в самопроголошеній республіці є для Росії шансом дестабілізувати ситуацію і змінити на посаді Санду, яка, за словами Клочка, "не любить союзників, будує самостійну політику, і це створить для неї проблеми у майбутньому парламенті".
Для цього, на думку експерта, необхідно було вигадати привід для невдоволення населення, каталізатор, який обурить маси.
"Питання не в тому, як проголосують на виборах, – Кремлю бажано спровокувати Кишинів, щоб не утримав позиції. А далі вони вибори й самі смоделюють", – підсумував сказане Клочок.