понеділок20 січня 2025
g-novosti.in.ua

СБУ повідомила про викриття групи агентів РФ, які, ймовірно, стежили за волонтерами та іноземцями.

У Києві затримано групу підозрюваних у шпигунстві на користь країни-агресора Росії. Про це 7 січня повідомила Служба безпеки України.
СБУ сообщила о разоблачении группы агентов России, которые, возможно, следили за волонтерами и иностранными гражданами.

За даними правоохоронців, фігуранти стежили за відомими волонтерами та посадовими особами міжнародних організацій у українській столиці, а також у Дніпрі та Одесі.

Ймовірний глава банди облаштовував "спостережні пункти" на дахах будинків, розташованих навпроти закордонних представництв і волонтерських офісів. У СБУ також вважають, що учасники групи коригували ракетні удари по оборонним заводам і енергетичним об'єктам України.

Під час обшуків у затриманих знайшли 15 мобільних телефонів з перепискою з окупантами, біноклі та інші прилади для спостереження.

Підозра повідомлена за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб). Суд відправив фігурантів під вартою, їм загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.