За інформацією ЗМІ, навесні США передали Україні близько 500 ракет ATACMS зі складів Пентагону, але спочатку вона використовувала їх для ураження цілей на тимчасово окупованих територіях, зокрема – в Криму.
У середині листопада, коли США дозволили Києву завдавати ударів цими ракетами вглиб території Росії, у України залишалося лише "десятки ракет" – ймовірно, близько 50, а можливості отримати додаткові ATACMS були фактично вичерпані, розповіли в коментарі NYT двоє американських чиновників.
Крім того, у Великій Британії, яка після рішення США також дозволила Україні використовувати свої дальнобійні Storm Shadow для ударів по РФ, нещодавно заявили, що їх запаси цих ракет також обмежені.
Ситуацію з дефіцитом ракет навряд чи змінить Трамп, який нещодавно заявив в інтерв'ю Time, що категорично проти використання Україною ATACMS на території РФ, а рішення нинішнього глави Білого дому Джо Байдена надати ці ракети Києву назвав "дурним", зазначила NYT.
Після отримання дозволу США та Великої Британії Україна здійснила не менше шести ударів по РФ, використавши щонайменше 31 ракету ATACMS та 14 Storm Shadow, підкреслили ЗМІ, посилаючись на дані російського міноборони та інформацію так званих військових блогерів.
За словами чиновників та аналітиків, найбільш руйнівним був український удар ракетами Storm Shadow 20 листопада по російському командному бункеру неподалік Мар'їно в Курській області. А вже наступного дня РФ випустила свою нову гіперзвукову балістичну ракету "Орешник" по Дніпру.
27 листопада начальник Генштабу РФ Валерій Герасимов провів телефонну розмову з головою Об'єднаного комітету начальників штабів США генералом Чарльзом Брауном, щоб обговорити "заклопотаність ризиками подальшої ескалації", після чого Україна протягом двох тижнів не використовувала ATACMS і Storm Shadow, вказала NYT.
Крім того, запустити "Орешник" по Києву, якщо Україна не припинить використовувати ATACMS для ударів по РФ, пригрозив нелегітимний російський президент Володимир Путін.
Водночас деякі аналітики вважають, що Україна обмежила використання ракет, оскільки спочатку націлилася на російські об'єкти, які давно хотіла вразити. Тепер же, коли ракет залишилося мало, Україна діє більш обачно, резюмувала NYT.