"У 2023 році український уряд інвестував державні кошти в проект телевізійного марафону. Необхідно проаналізувати, чи є це найкращою платформою для забезпечення вільного обміну думками між українцями," – йдеться в звіті.
У документі також зазначено, що основною метою парламентського каналу "Рада" повинно бути інформування про справи у Верховній Раді, зокрема висвітлення роботи парламентської опозиції.
В ЄС нагадали, що в травні "Суспільне" вийшло з загального телемарафону, що забезпечило йому більшу автономію. За оцінкою Єврокомісії, суспільний мовник подає інформацію нейтрально. Водночас в ЄС звернули увагу, що у каналу залишаються проблеми з фінансуванням.
У сфері свободи слова та діяльності журналістів у звіті є три рекомендації для України:
- забезпечити безпеку та незалежність журналістів і повагу до їхньої суспільної ролі, а також оперативно розслідувати всі випадки залякування та переслідування журналістів;
- надати достатнє фінансування суспільному мовнику;
- продовжити зусилля щодо підтримки та поступового відновлення прозорого, плюралістичного та незалежного медіапейзажу, гарантуючи, що обмеження, накладені з міркувань безпеки, відповідають основним суспільним правам та інтересам, таким як доступ до інформації.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, коментуючи звіт, відзначило, що в цілому Єврокомісія позитивно оцінює реформи України в сфері медіа.
"Рекомендації Єврокомісії щодо марафону "Єдині новини" також взято до уваги. Держава планує припинити підтримку марафону після завершення воєнного стану, зосередившись на постійному розвитку медіаінфраструктури," – заявив міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький.
У міністерстві також повідомили, що в проекті державного бюджету на 2025 рік на фінансування суспільного мовника передбачено 2,2 млрд грн, "що повністю відповідає його запиту".