середа04 грудня 2024
g-novosti.in.ua

У оточенні Трампа є особи, які можуть погодитися з вимогами Путіна щодо України, повідомляють ЗМІ.

24 листопада в газеті The Observer була опублікована стаття британського журналіста українського походження Пітера Померанцева, в якій він намагається відповісти на питання, що означають слова обраного президента США Дональда Трампа про наміри закінчити війну Росії проти України за добу та про прагнення досягти "миру через силу". Його матеріал "Трамп залежить від ЄС та Великобританії як миротворців більше, ніж він думає" опубліковано на сайті The Guardian (яка є власником The Observer).
СМИ сообщают, что в окружении Трампа есть лица, готовые поддержать требования Путина касательно Украины.

Померанцев зазначає, що прихильники Трампа говорять: вони сприймають його не буквально, але серйозно. Однак, запитує журналіст, що саме означає ця "серйозність"? Він припускає, що двозначність заяв Трампа може бути частиною його іміджу.

Трамп говорив про наміри забезпечити "мир через силу", зазначив журналіст і продовжив: чи йдеться про силу Америки як захисника, що передбачало б гарантію протиповітряної оборони України, чи ця сила буде примусом для України відмовитися від власного суверенітету?

Померанцев залишив це питання без відповіді, але нагадав, що в країні-агресорі ніхто не поспішає до досягнення угоди про мир, а нелегітимний президент РФ Володимир Путін "відчуває, що перемагає" на полі бою.

Російська економіка починає "помирати": ціни на продукти харчування зростають на 9% щомісяця, Центральний банк РФ підвищив до 20-річного максимуму основну ставку, "але криза ще не настала", пише журналіст.

За його даними, до кінця 2025 року в РФ закінчаться запаси радянської зброї, тому на початку наступного року Путін може почати переговори, посилюючи атаки на українські цивільні об'єкти щоразу, коли переговори йдуть "не так, як йому хочеться".

Журналіст нагадує, що Росія вимагає демілітаризації України під її ж фактичним контролем. За його даними, в оточенні Трампа "є люди, які могли б погодитися на це", особливо за умови, якщо РФ розірве військове співробітництво з Китаєм. Але невідомо, чи відмовиться Путін від стратегічного співробітництва з Китаєм "ради непередбачуваної Америки".

Оцінюючи, що Україна може запропонувати Трампу, Померанцев згадує про витоки інформації в ЗМІ щодо пунктів плану перемоги України. FT писала, що два з них були розроблені з урахуванням президентства Трампа, йшлося, зокрема, про те, що Київ пропонує поділитися критично важливими природними ресурсами України із західними партнерами. Це, наприклад, титан, якого не вистачає США і який використовується скрізь – від ракет до протезів суглобів, підкреслює Померанцев. Він не впевнений, що цього "преміуму" вистачить, щоб зацікавити Трампа.

Однак, на його думку, Трампу доведеться сісти за стіл переговорів з Великобританією та ЄС, які можуть запропонувати йому "щось цікаве": торгові пільги для США, збільшення витрат на НАТО, посилення тиску на Іран, відправку в Україну миротворчих сил і допомогу в економічних зіткненнях США з Китаєм.

А також – залучення $300 млрд російських активів, заморожених в Європі.

"Трампу не потрібно більше витрачати гроші на Україну – ми можемо купити зброю. Америка може навіть отримати прибуток, забезпечуючи мир в Європі. Трамп зможе показати, як він змусив європейців-паразитів відкашлятися, довести, що його недоброзичливці помиляються, перезавантаживши найбільш традиційні альянси Америки, – і все це під гаслом "Америка понад усе", – пише Померанцев.