понеділок20 січня 2025
g-novosti.in.ua

В Україні підключено 967 МВт розподіленої генерації, і ще 900 МВт може бути введено до кінця зими, повідомляє Міністерство енергетики.

Загальна потужність генеруючих установок розподіленої газової генерації, підключених в Україні станом на 31 грудня 2024 року, становитиме 967 МВт, з яких 835 МВт було введено в експлуатацію цього року.
В Украине уже подключено 967 МВт распределенной генерации, и к концу зимы возможно добавление еще 900 МВт, сообщает Минэнерго.

Сумарна потужність генеруючих установок розподіленої газової генерації, підключених в Україні станом на 31 грудня 2024 року, склала 967 МВт, з яких 835 МВт введено в експлуатацію в цьому році.

"До кінця опалювального сезону 2024-2025 років планується підключити ще близько 900 МВт. Частина цих потужностей вже знаходиться на завершальній стадії реалізації", - повідомило Міністерство енергетики України у вівторок.

Таким чином, як зазначили в відомстві, протягом поточного опалювального сезону може бути доступно та використовуватися від 0,9 до 1,8 ГВт додаткової газової потужності.

"Роботи з підключення додаткових генеруючих потужностей тривають. Уряд прийняв усі необхідні рішення для максимального спрощення дозвільних процедур і прискорення термінів будівництва та підключення. Позитивні результати цих рішень відчутні вже сьогодні", - підкреслив міністр енергетики Герман Галущенко.

В Міненерго додали, що з міркувань безпеки детальна інформація про розвиток розподілених енергомощностей поки що не розголошується, оскільки РФ використовує всі дані для нанесення ударів по енергетичній інфраструктурі.

За даними мережевих операторів, частина генеруючих об'єктів підключена до технологічних електричних мереж споживачів і використовується для покриття власних потреб підприємств і громад, що позитивно впливає на безпеку постачання електричною енергією цих споживачів і, як наслідок, зниження загального рівня споживання в Об'єднаній енергосистемі (ОЕС) України.

"Завдяки цьому зменшується навантаження в пікові години та пом'якшуються наслідки застосування заходів з обмеження споживання в дефіцитні періоди функціонування національної енергосистеми", - пояснили в міністерстві.

В Міненерго закликали власників установок розподіленої генерації скористатися перевагами існуючої моделі ринку е/е та брати участь у наданні допоміжних і балансуючих послуг.

Як повідомлялося з посиланням на віце-прем'єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад і територій Олексія Кулебу, українські громади по всій країні в рамках проходження опалювального сезону продовжують монтаж і запуск отриманого від міжнародних партнерів енергетичного обладнання, більше 50% з якого вже встановлено і експлуатується.

Кулеба на засіданні Всеукраїнського конгресу місцевих і регіональних влад при президенті України 17 грудня повідомив, що міжнародні партнери підтвердили постачання 486 когенераційних установок, 296 блочно-модульних котелень і більше 50% поставленого обладнання вже встановлено і експлуатується. Решта частина готується до експлуатації.