Президент України Володимир Зеленський представив "план перемоги" Верховній Раді 16 жовтня. Він містить п’ять пунктів, які стосуються:
За словами радника керівника Офісу президента Михайла Подоляка, Україні необхідні два компоненти — справжні ефективні санкції та дальнобійна зброя.
Багатьом українцям може здаватися, що "план перемоги" нереальний або провальний, але на початку повномасштабного вторгнення РФ українцям також багато речей здавалося нереальними, але зараз ми це маємо, висловилася лейтенантка 47-ї ОМБр Анастасія Бліщик.
Вона зазначила, що, можливо, багато хто очікував, що "план перемоги" міститиме якісь пункти, що вже завтра закінчиться війна. Але добре, що українці більше не тішать себе ілюзіями, як це було до і на початку повномасштабного вторгнення.
"Коли почалася повномасштабна війна, ми також недооцінювали ворога, намалювавши образ чмоні, який краде унітаз. Але ні, наш ворог сильний, наш ворог — це сильна армія, яка має на озброєнні безліч техніки, зброї. І найголовніше, у них є величезний людський ресурс, яким вони користуються і який їм не шкода. Якщо ми зараз скажемо, що ми вже не готові воювати, давайте з Путіним сідати за стіл переговорів, то я б на місці Путіна не зупинялася. Я б йшла далі і забирала б Україну, ділила б її по Дніпру", — зазначила лейтенантка.
Бліщик вважає, що добре те, що Зеленський розуміє реалії і вимагає те, що полегшить роботу військовослужбовцям. Йдеться про допомогу союзників, дозволу бити по території РФ. Їй шкода, як і всім українцям, що війна завтра не закінчиться, але потрібно готуватися до затяжних бойових дій.
Майор ЗСУ, заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорин заявив, що жоден план не скасовує необхідності воювати, що і потрібно всім усвідомити.
"А то після цих новин знову всі будуть просто чекати перемоги. Можна обговорювати все, що завгодно — не покладаючи зайвих надій і не надягаючи на голову мрії про "скоро все буде, як раніше", — написав Максим Жорин.
На його думку, жити з надіями — це нормально. Однак потрібно, щоб надії не відривали уваги від реальності. Тоді як українська реальність — це відчутне просування ЗС РФ, їх перевага в чисельності та озброєнні, згуртований ворог. Жорин зазначив, в такій реальності єдиний можливий план — це зібрати всі сили та боротися.
Український військовослужбовець Станіслав Бунятов з позивним "Осман" відзначив, що "план перемоги" можна уявити лише в разі Третьої світової війни.
"Оголошені сьогодні умови не більше ніж — "не про*бать те, що залишилося". Хоча проти такого ворога, без перебільшення, це вже перемога", — сказав боєць.
На питання, чи є шанси, що Україна вступить у НАТО до закінчення війни, Анастасія Бліщик повідомила, що потрібно, щоб партнери взяли "свої яйця в руки" і прийняли це рішення, а не боялися Путіна. На її думку, Захід просто боїться лідера Кремля через його загрози. Тому Путін відчуває свою силу та розуміє, що його бояться, а значить, він нібито в правильному руслі дій. Тому потрібно діяти на три кроки вперед.
Військовослужбовець ЗСУ, колишній нардеп Ігор Луценко вважає, що питання в тому, коли закінчиться війна.
На його думку, Україна може вступити в НАТО тоді, коли в Альянсі зміниться внутрішня позиція. Зараз же є антиукраїнська Угорщина та Словаччина, проросійська Туреччина, яка активно співпрацює з РФ. Він зазначив, що принаймні ці країни тим чи іншим чином не сприяють тому, щоб Україна опинилася в НАТО. Якщо щось зміниться, наприклад, політично всередині Угорщини та Словаччини, то тоді так. Але на це піде мінімум 3-4 роки.
Військовослужбовець і адвокат Маси Найєм вважає, що вступ України в НАТО був би справедливим, але все вирішиться після виборів у США.
"План перемоги" містить пункт про те, щоб перенести війну на територію РФ, щоб її громадяни почали розуміти, що це таке, і розгорнули ненависть у бік Кремля. Військовослужбова Бліщик не думає, що українські удари по території ворога допоможуть зупинити війну.
"Я не думаю, що росіяни прямо завтра вже зберуться і почнуть виходити на якісь акції. Вони будуть мовчати, вони будуть це терпіти. Однак зрозуміло, що буде легше нам. Бо нам треба бити по їх складам. Нам потрібно, щоб всі ці "Шахеди", ракети на нас не летіли. Нам потрібно знищувати їхню авіацію, яка пускає КАБи. Нам потрібно це дальнобійне озброєння, засоби ППО, якомога більше ракет, щоб нам тут було значно легше, щоб росіяни не могли досягати своїх цілей", — заявила вона.
Вона вважає, що зараз важко на фронті, тому що Україна відчуває снарядний голос, і це триває на постійній основі. Зокрема, не було такого моменту, щоб військові могли розкидатися снарядами, як росіяни, щоб вони сиділи в своїх окопах і не могли голову підняти. Тобто нам постійно чогось не вистачає, тоді як окупантам немає, у них все є. Росія має потужне виробництво боєприпасів, ракет. Зате Україні потрібно зробити так, щоб росіяни не могли цим користуватися і опинитися в ситуації, коли їм нічим воювати.
Луценко також переконаний, що це досить мала ймовірність, тоді як удари по РФ, скоріше, радикалізують і об’єднують народ навколо свого лідера.</