понеділок11 листопада 2024
g-novosti.in.ua

Японія виділить Україні 3,08 млрд доларів у рамках 50 млрд доларів ініціативи G7 за рахунок заморожених коштів Росії.

Уряд Японії надасть Україні кредит у розмірі 471,9 мільярда єн ($3,08 мільярда за поточним курсом) в рамках ініціативи G7 "Прискорення отримання надзвичайних доходів (ERA) для України", повідомляє агентство Kyodo news у понеділок.
Япония предоставит Украине $3,08 млрд в рамках инициативы G7 на $50 млрд, используя замороженные активы России.

Уряд Японії надасть Україні кредит у розмірі 471,9 млрд ієн ($3,08 млрд за поточним курсом) в рамках ініціативи G7 "Прискорення отримання надзвичайних доходів (ERA) для України", повідомляє Kyodo news у понеділок.

Зазначається, що до 28 жовтня країни G7 досягли остаточної угоди про початок надання допомоги Україні на суму близько $50 млрд та розподіл цих коштів, зокрема ЄС надасть кредит у розмірі EUR18,115 млрд.

Уточнюється, що кожна країна G7 укладе індивідуальну кредитну угоду з Україною, розподіляючи кредити частинами в період з 1 грудня 2024 року до кінця 2027 року. Вони будуть погашені за рахунок доходів, отриманих від заморожених активів Росії, і Україна фактично не буде їх виплачувати.

Як повідомлялося, G7 25 жовтня у Вашингтоні оголосили про досягнення консенсусу щодо колективного надання Україні кредитів на суму $50 млрд. Раніше США вказали, що нададуть в рамках ERA $20 млрд. Потім ЄС підтвердив плани надати Україні близько EUR18 млрд протягом 2025 року у вигляді нової макрофінансової допомоги, умови якої прив'язані до Ukraine Facility.

Велика Британія 22 жовтня також повідомила, що надає Україні військовий кредит на GBP2,26 млрд (майже $3 млрд за поточним курсом) для закупівлі необхідного військового обладнання в рамках ERA.

Канада ще в червні, одразу після рішення G7 про ініціативу ERA, анонсувала виділення в її рамках CAD5 млрд ($3,6 млрд за поточним курсом).

Єврокомісія нагадала, що досягненню консенсусу серед членів G7 сприяло створення ЄС спеціального Механізму співпраці з кредитування України (ULCM), куди будуть надходити надзвичайні доходи від заморожених російських суверенних активів та інші добровільні внески, зроблені державами-членами або третіми країнами. Потім ці ресурси будуть направлені для погашення основної суми боргу та відсотків за відповідними двосторонніми кредитними угодами України з кредиторами.

МВФ в оновленій за підсумками п'ятого перегляду програмі розширеного фінансування EFF вказав, що після завершення війни в кінці 2025 року Україні з зазначених $50 млрд для підтримки бюджету знадобиться $33,1 млрд: у наступному році – $19,1 млрд, у 2026 році – $9,2 млрд і в 2027 році – $4,9 млрд.

В негативному сценарії продовження війни до середини 2026 року бюджету України для покриття дефіциту знадобляться всі $50 млрд.