"Так воює Росія. Місто Суджа, Курська область, російська територія. Інтернат з цивільними, які готувалися до евакуації. Російська авіабомба. Вони знищили будівлю, незважаючи на те, що там були десятки цивільних. [...] Це держава, позбавлена цивілізованості", – написав президент України.
Він зазначив, що "Росія так воювала десятиліття тому проти Чечні, так само вони вбивали сирійців".
"Також російські бомби руйнують українські будинки. І навіть проти своїх же цивільних російська армія використовує аналогічні методи. [...] Це зло, яке не зупиниться саме по собі. Але якщо діяти сильно і рішуче, навіть Росію можна змусити зупинитися. І це потрібно зробити, щоб світ був захищений від російських бомб", – заявив Зеленський.
Генеральний штаб ЗСУ повідомляв, що по інтернату в Суджі російські військові вдарили цілеспрямовано, керованою авіабомбою. Українські військові підкреслили, що на момент атаки в приміщенні перебували десятки місцевих жителів, які готувалися до евакуації. Російська сторона володіла інформацією, що в інтернаті перебували виключно цивільні місцеві жителі, в тому числі жінки і діти.
За останніми даними, які озвучив Генштаб ЗСУ, жертвами російського удару по інтернату в Суджі стали четверо цивільних осіб, ще четверо перебувають у важкому стані.