Станом на 23 грудня Україна експортувала майже 1,7 млн тонн кукурудзи, до кінця місяця загальний обсяг перевищить 2 млн тонн, незважаючи на проблеми з відвантаженнями на початку місяця, які дещо уповільнили темпи експорту, повідомили в аналітичному кооперативі "Пуск", створеному в рамках Всеукраїнської аграрної ради.
Згідно з інформацією аналітиків на Facebook-сторінці ВАР у четвер, ціни на кукурудзу стабільно утримуються на рівні $205–207 за тонну на базисі CPT. Вони прогнозують, що кукурудза має потенціал досягти в січні рівня $210–215/тонна. Ключовий фактор, який може вплинути на подальше зростання цін, – погодні умови в Бразилії та Аргентині.
“Ринок кукурудзи перебуває у своєрідному "золотому періоді". У січні будь-який імпортер, який бажає отримати постачання, змушений звертатися до України, оскільки американська кукурудза вже розпродана. Це створює умови для продавців диктувати ціну. Але важливо пам’ятати, що в лютому-березні ми можемо стикнутися з конкурентним тиском на європейському ринку через більш дешеву американську кукурудзу,” — розповіли експерти.
Вони звернули увагу, що українська кукурудза залишається основним гравцем на ринку Європи, тоді як США активно експортують у країни Латинської Америки та Мексики. Проте, різниця в ціні між українською та американською кукурудзою на європейському ринку становить близько $10 на користь американської продукції.
Згідно з прогнозами, в січні ринок буде чутливим до новин про посівну кампанію другого врожаю в Бразилії та стан посівів в Аргентині, де вже зараз є проблеми з вологістю.
“За останні 10 років лише двічі ринок кукурудзи проходив стабільно січень і лютий без значних цінових коливань. Тому ймовірність отримати більш високі ціни в цей період досить висока. Але вже в квітні-травні кукурудза може перетворитися на дефіцитний товар, що знову створить передумови для зростання ціни,” - підсумували в "Пуску".