четвер02 січня 2025
g-novosti.in.ua

Запаси літію на Полохівському родовищі перевищують 760 тис. тонн LCE - НАДПУ.

Запаси літію на Пологівському родовищі (Кіровоградська область), згідно з даними нещодавніх геологорозвідувальних робіт, перевищують 760 тисяч тонн у еквіваленті карбонату літію (760 LCE kt). Україна має значний потенціал для його видобутку, заявила виконавчий директор Національної асоціації видобувної промисловості України (НАВПУ) Ксенія Оринчак в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Запаси літію на Поло́хівському родовищі (Кіровоградська область), згідно з даними нещодавніх геологорозвідок, перевищують 760 тисяч тонн еквівалента карбонату літію (760 LCE kt). Україна має значний потенціал його видобутку, заявила виконавчий директор Національної асоціації видобувної промисловості України (НАДПУ) Ксенія Оринчак у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"За останніми даними геологорозвідки саме по Поло́хівському родовищу, запаси перевищують 760 тисяч тонн еквівалента карбонату літію", - сказала вона.

За її словами, це родовище, яке належить ТОВ "Укрлітійвидобування", є одним з найбільших в Європі.

Оринчак нагадала, що в Україні розташовані всього чотири розвіданих літієвих родовища. Поло́хівське – єдине розвідане, де власник має ліцензію на видобуток. Інші: ділянка "Добра" (також в Кіровоградській області), Шевченківське (Донецька область) та ділянка "Крута Балка" (Запорізька область) - два останні розташовані на тимчасово окупованих територіях.

"Те, що Україна має значний потенціал видобутку літію, це факт. Згідно з авторитетними дослідженнями, ми входимо до топ-3 країн за запасами, разом із Чехією та Сербією. (…) Україна дуже вигідно розташована геополітично для країн Європейського Союзу", - вважає голова НАДПУ.

Голова Асоціації висловила незгоду з думкою голови правління UMCC-Titanium - АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" Єгора Перелигіна, який вкрай критично оцінив нещодавні перспективи розробки українських літієвих родовищ у зв'язку з низькими світовими цінами на літій, його профіцитом, високою собівартістю видобутку та переробки, необхідністю значних інвестицій в умовах високих ризиків в Україні.

Раніше Національна академія наук України надала оцінку, що країна має близько 500 тисяч тонн літію.